Satisfy

Kedy a aké je potrebné podať daňové priznanie?

Pridané 4. februára 2020 do Dane


Daňové priznanie – Fyzické osoby (diel 2)

Daňové priznanie za rok 2019 je potrebné podať najneskôr do 31. marca 2020 a zároveň je do tohto termínu potrebné daň aj zaplatiť. Štát poskytol možnosť si termín na podanie daňového priznania posunúť, a to najviac o tri mesiace do 30. júna 2020. V prípade ak má daňovník príjmy zo zahraničia si môže posunúť termín najviac o šesť mesiacov do 30. septembra 2020. (viac…)

Mám povinnosť podať daňové priznanie?

Pridané 2. februára 2020 do Dane

danove priznanie

Daňové priznanie – Fyzické osoby

Momentálne sme v období, kedy každý z nás má povinnosť vysporiadať sa s podávaním daňových priznaní za rok 2019. Asi každý si položí otázku, či má povinnosť podať daňové priznanie. Zrejme nikto z nás nechce nič nechať na náhodu a mať všetky tieto veci v poriadku, a tým sa vyhnúť zbytočným pokutám zo strany finančnej správy. V nasledujúcich riadkoch by sme to radi ozrejmili všetkým, ktorí majú povinnosť podať daňové priznanie.

(viac…)

V akej výške sa platia sociálne odvody?

Pridané 29. januára 2020 do Odvody

socialne odvody

V minulom článku ste si mohli prečítať, kedy má daňovník – fyzická osoba podnikateľ povinnosť platiť odvody do sociálnej poisťovni. V tejto časti sa skôr pozrieme v akej výške sa platia odvody a od čoho závisí výška odvodov.

(viac…)

Zdravotné odvody pre fyzickú osobu – podnikateľa

Pridané 22. januára 2020 do OdvodyÚčtovníctvo

zdravotne odvody

Každá osoba, ktorá získa oprávnenie na vykonávanie samostatnej zárobkovej činnosti alebo začne dosahovať príjmy z tejto činnosti alebo z iného podnikania, sa stáva povinným platiteľom preddavkov na zdravotné poistenie. V prvom rade je povinná oznamovať všetky zmeny do 8 dní zdravotnej poisťovni a taktiež do 8 dní oznámiť vznik oprávnenia na podnikania.

(viac…)

Ozvite sa nám!

Váš čas je vzácny a našim cieľom je Vám ho ušetriť. Máme to v názve: SATISFY - saved time is for you. Napíšte nám ako Vám môžeme pomôcť a my sa Vám obratom ozveme späť.

Chyba! Prosím vyplňte všetky povinné polia.

Chyba! Nastala chyba pri odosielaní, prosím skúste znova.

Chyba! Ty robot jeden!

Ďakujem! Správa bola úspešne odoslaná.